Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor

5. 11. 2011

Rozhovor. Skutečný nebo fiktivní?

 

"Bože, kam to spěje náš svět? Bude vše ztraceno?"

"Nevěří snad lidé svému Bohu?"

"Já myslím, že lidé moc Bohu nevěří, a spíše tak nějak doufají, že se to vše samo vyřeší, nebo že se nic neděje a není se čím znepokojovat."

"Možná že vskutku není čím se znepokojovat. Lidé mají to, co si vytvořili. Mají svou civilizaci a své zákony a sami si vládnou. Celkem to vše drží pohromadě a nějakým způsobem to funguje. Čas od času na povrch vypluje větší problém a ukáže, že není něco úplně ideální, ale tak to je a je to tak v pořádku, tím se lidé učí a zdokonalují způsob svého soužití. Je to proces učení se a získávání zkušeností."

"Je tedy vše pod kontrolou a Země nebude zničena?"

"Ve svých chybách můžete dojít až tak daleko, že sami sebe zničíte. Neříkám, že ne. Já věřím, že jste již natolik rozumní, že to neuděláte. Mohli jste se poučit z desítek předchozích pokusů a často i selhání. Vy víte, že vývoj vašeho světa spěl k opětovnému zničení, a proto si nyní dáváte dobrý pozor, abyste situaci napravili a nedopustili opět přehmat vedoucí k fatální válce nebo globální ekologické katastrofě."

"Spěl? Snad spěje?"

"Už se stalo. Zde došlo k úplnému zničení a proto je nyní taková snaha vše napravit a nepříznivý vývoj zvrátit. Bez zásahu by byl naplněn nepříznivý osud. Ale dostali jste šanci."

"Takže jsme zachráněni?"

"Šance je jen šance. Je to druhý pokus. Je na vás, jak jej využijete. Nyní jste silnější a dobře připraveni. Měli byste to zvládnout. Jde jen o to, co lidé sami sobě nachystají-co si vytvoří pro sebe a své potomky."

"Je zde boj zla s dobrem o to, kdo zvítězí?"

"Není to ani tak boj, jako možnost výběru. Lidé prostě dělají to, co chtějí dělat, to co touží zažít a prožívat. Není jim bráněno v jakékoliv činnosti. To, co si vytvoří, to budou prožívat. Je to jednoduché a přitom složité."

"Proč lidé dělají špatné věci?"

"Vzhledem k předešle řečenému se nedá nic rovnou a přímo označit za špatné. U lidí jde vždy o touhu se realizovat, prožívat, tvořit. Je špatné, že lidé po něčem touží? I já po něčem toužím. Je jedna touha lepší nebo horší než druhá? Já to tak neposuzuji. Ať si každý prožívá, to co chce."

"Zajímalo by mě, po čem touží Bůh."

"Po čem toužím já? Pro tebe je důležité vědět, jaká je tvoje touha, ale povím ti, po čem toužím já. Já toužím po tom, abyste mne nalezli. Abyste mne poznali. Abyste se ke mne navrátili a naučili se mne milovat. Toužím po tom, abychom pak společně tvořili a radovali se ze svého tvoření. To je mojí touhou."