Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoce

22. 4. 2011

Vzpomeňme si v čase velikonočním na dávný příběh Ježíše a jeho učedníků a události, které se tehdy staly. Nyní během těchto dnů je vhodná doba vzít si do rukou evangelia a projít si znovu ty příběhy a přemýšlet nad jejich významem. Nečtěte je ale jen jako pohádku, ale vžijte se do nich, a představujte si, jako byste je spoluprožívali. Představte si, že jste tam, nebo, lépe, že se tento příběh děje nyní a s vámi. Je to dojemný příběh lidského života a také je to nadčasová alegorie něčeho mnohem většího, co se dotýká všech lidí. Možná právě teď ve vás probíhá určitá změna, která má svůj obraz v příběhu prohlédnutí, přijmutí, odevzdání a přeměny, osvícení a transformace, zmrtvýchvstání a nanebevstoupení. Pak budete cítit, že dávné evangelium není až tak vzdálené, nýbrž je věčné a odehrává se vám velmi blízko. Nechejte se prostoupit jeho náladou, která koneckonců k tomuto času náleží, a prožijte ho den po dni a rozjímejte nad laskavostí toho, kdo se obětoval už tím, že vůbec přišel na tuto planetu. Zažil zde dobré i zlé a věrně se snažil vyvést ztracené lidstvo ze zapomnění, i když tím riskoval svůj život. Nic nebylo tehdy známé a předurčené, co se má stát, tak jak je to dnes zapsáno v knihách, a Ježíš kráčel s vírou ve svého Otce a s důvěrou v jeho vedení a byl připraven přijmout jeho vůli.

Vzpomeňte si na jeho skutky a slova a nechte se jimi inspirovat. Nezůstaňte u proseb a uctívání. Dnes už jste moudřejší a jste dál v pochopení věcí. Dnes už víte, že zde není, kdo by vás spasil. Víte, že nepotřebujete čekat na záchranu. Chápete, že Bůh nepožaduje uctívání, atd. Kristus nyní čeká, až lidé sami budou hovořit jako on a činit zázraky, neboť tak to má být. Druhý příchod bude společný, kdy vy i já vyjdeme na světlo boží a nebude mezi námi rozdíl.
Udělejte si čas na návštěvu kostela, čtení Bible a meditaci. Vyjděte si do přírody a vnímejte krásu probouzení a znovuzrození. Až si vše promyslíte, učiňte rozhodnutí. Zanechte své staré já, pokud jste to ještě neudělali, a přeroďte se v nového člověka. Každý má v tomto čase konce věku možnost se stát nositelem Krista. Kristus je ten, kdo hovoří slova útěchy a lásky. Dává víru a naději. Kristovský člověk přijímá Boha v sobě a umožňuje mu se projevovat. Bůh je to nejkrásnější v člověku. Každý v sobě chová jednu část sebe, kterou považuje za nejkrásnější. Tak jest.
Ať jsou vaše Velikonoce vydařené, radostné a veselé.
 Ladislav
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

VĎAKA

(e., 27. 4. 2011 1:11)

peknééé, ďakujeme

VĎAKA

(e., 27. 4. 2011 1:10)

peknééé, ďakujeme